top of page

  Akumulatoru serviss

Strādājam   00-24

 22 118 118

Akumulatoru  serviss  zvana  attālumā

Šis nav interneta veikals un Jūs neatradīsiet milzīgu piedāvājumu ar akumulatoriem un piederumiem. Esam centušies atlasīt preces un brendus ko esam paši pārbaudījuši un pārliecinājušies ka tā manta der. Līdz ar to dažas lietas ir dārgākas nekā parastos interneta veikalos.

Ja Jums interesē viszemākā cena tad esat nepareizajā vietā, mēs uz to nepretendējam un Jums jāmeklē citas vietnes. Mēs piedāvājam citu apkalpošanu un vēlamies iztērēt Jūsu naudu jēdzīgi, lai iznākumā Jūs visiem teiktu "'tur serviss ir OK'"

Zemāk atradīsiet dažādas palīgierīces kuras palīdzēs apkalpot un pārbaudīt akumulatoru. Ikdienas lietotājam var būt vajadzīgas tikai dažas bet lielākai saimniecībai noderēs daudzas.

Esam apkopojuši vairākus akumulatoru meklēšanas online katalogus. Ja ir vēlēšanās un zināšanas varat pašu spēkiem sameklēt vajadzīgo akumulatoru savam auto, motociklam vai citai tehnikai.

Atkārtošana - zināšanu māte. Palīgmateriāli un padomi kā veicama akumulatora pārbaude, lādēšana un apkope. Skatīt zemāk.

 

Bosch.png

Akumulatoru uzlādes ierīces

Top BOSCH universāli akumulatoru lādētāji ar automātisku uzturēšanas režīmu par ļoti pieņemamu cenu.

noco.jpg

Akumulatoru uzlādes ierīces, akumulatora būsteri

ASV ražoti Genius akumulatoru lādētāji un būsteri ir visu laiku vieglākie un jaudīgākie. Izmantotas jaunākās litija tehnoloģijas. Ražots ASV

Sealey.png

Akumulatoru apkopes palīglīdzekļi, instrumenti

Apvienotajā Karalistē, UK, 1978. gadā dibināts uzņēmums kurš piegādā uz vairāk kā 20 valstīm augstas kvalitātes instrumentus kas atbilst visiem starptautiskajiem standartiem.

telwin.png

Akumulatoru uzlādes ierīces, akumulatora būsteri

Augstas kvalitātes Itālijā ražoti akumulatoru ladētāji un būsteri.

Bosch.png
baren logo.jpg
Yuasa logo.png
varta.png
exide.jpg

Akumulatori populāriem auto modeļiem

BOSCH, BAEREN, YUASA, EXIDE, VARTA, akumulatori populāriem auto modeļiem. Saraksts sistemātiski tiek papildināts.

 

 

Mūsdienās pieejami dažādi akumulatori kuriem paredzēti atšķirīgi veicamie uzdevumi. Pastāv vairāki akumulatoru bateriju tipi.

Svina - skābes akumulatori,

SLI - Starting, Lightning & Ignition

Svina akumulatoriem ir vislielākā energo ietilpība,bet ikdienas izlādes dziļums ir ierbežots līdz 10-20%.  Svins ir ļoti trausls materiāls tamdēļ elektrodu materiālā ir daudz piejaukumu. Tas savukārt uzlabo akumulatoru izturību. Aktīvā materiāla plātnes ir pilnībā iegremdētas elektrolītā. Darbības laikā ūdens izgaro no elektrolīta tādēļ ik pa laikam nepieciešama ūdens papildināšana. Plātnēm vienmēr jābūt nosegtām ar elektrolītu (sērskābes un destilēta ūdens maisījums). Atsegtas plātnes oksidējas un bojājas kas izraisa akumulatora darbaspēju samazināšanos. Antimona (Sb)samazināšana līdz 1-2% plātņu sastāvā radīja iespēju ražot neapkalpojamus (MF- Maintenance Free) akumulatorus jo ieverojami samazinājās ūdens iztvaikošana. Pirmie MF akumulatori parādījās 80 gadu vidū dažiem HONDA motocikliem kurus ražoja YUASA batterys.

Samazinājās arī akumulatora pašizlāde uzglabāšanas laikā. SLI akumulatori ir Izturīgi pret būtiskām sprieguma izmaiņām borta tīklā un tos nevar pārlādēt. Akumulators spējīgs darboties augstā temperatūrā +50c jo elektrolīts darbojas kā dzesētājs. 

 

CA/CA - Calcium-Calcium 

akumulatori ir nākošā paaudze kuri šobrīd dominē. Tas nozīmē ka antimons gan negatīvajās gan pozitīvajās

plātnēs tiek aizstāts ar kalcija sakausējumu. Kalcija akumulatoriem nedraud pārlāde tomēr tiem ir bīstama dziļā izlāde. Max 25%.Ūdens

zudumi ir samazinājušies par 80% nekā antimona akumulatoriem. Vēl ieguvums ir ka pašizlāde ir samazinājusies par 70% un tie var palikt ilgāk nelietoti. Trūkums ir tāds ka tie ir prasīgāki uzlādējot ja ir pārāk izlādējušies. Pēc trīs, četriem dziļās izlādes gadījumiem mainās akumulatora energoietilpība. Vēl viens trūkums ir skābes noslāņošanās. Akumulatora apakšā elektrolīta blīvums var būt 1.35 savukārt augšā 1.17 pie pie 1.27 nepieciešamā, neskatoties uz to ka akumulators ir pilnībā uzlādēts. Tas izraisa plātņu sulfatēšanos un bojāšanos.

Samazinās akumulatora mūžs to lietojot paaugstinātā temperatūrā. Iespējams tādēļ daudziem auto modeļiem akumulators tiek novietots 

bagāžas nodalījumā.

Piemēram Exide Solar akumulatori kurus ražo ASV ir hibrīds. Pozitīvie elektrodi ir svina kalcija bet negatīvie elektrodi ir svina antimona.

Šī tehnoloģija ļauj samazināt ūdens iztvaikošanu un pagarināt pašizlādes laiku.

 

VRLA - Valve Reguled Lead Acid

Pilnīgi atšķirīgs veids kā ierobežot ūdens iztvaikošanu. Šajā gadījumā akumulatora korpuss tiek izmantots kā spiediena tvertne ar drošības

vārstiem. Ierobežojot ūdeņraža un skābekļa gāzes tās savstarpēji reaģē un pārvēršas par ūdeni. Bet visu gāzi nav iespējams ierobežot un papildināt ūdeni arī nav iespējams MF tehnoliģijas dēļ. Akumulatoru plusi ir to vienkārša transportēšana, nav iespējama noplūde, kā arī

izmantošana grūti apkalpojamās vietās. Parasti šie akumulatori iziet no ierindas nepareizas uzlādes rezultatā vai lietojot paaugstinātā temperatūrā. Tāpēc stingri jāievēro ražotāja ieteikumi. Ja tie nav pieejami, 12V baterijas uzlāde nedrīkst pārsniegt 14,2V pie 25C grādiem.

 

GEL - Gel Electrolite

Kā rāda nosaukums tad šajos akumulatoros elektrolīts ir želejas, gela stāvoklī. Tas ir panākts pamatā pievienojot silikagelu - silīcija dioksīds un  alumugelu - alumīnija oksīds. Dažās baterijās tiek pievienota fosforskābe kas samazina svina calcija režģa oksidēšanos.

Sākotnēji akumulatori tika paredzēti elektriskajiem instrumentiem. Gela akumulatori labi iztur slodzi un neizdala gāzi. Taču tie ir ļoti jūtīgi pret

pārlādi, aukstumā ievērojami zaudē ietilpību. Intensīvi izmantojot augstā temperatūrā elektrolīts var sašķidrināties kas pēc tam vairs nesastingst, nepaliek želejveida. Ši iemesla dēļ gela akumulatori netiek plaši izmantoti automobiļos.

AGM - Absorbent Glass Mat

Akumulatori kuros ar elektrolītu ir piesūcināti ļoti smalki stikla šķiedras seperatori starp elektrodiem. AGM akumulatori ir izturīgāki pret zemu temperatūru un vibrāciju nekā GEL. Tie nav izturīgi pret pārkaršanu, tādēļ tos neizvieto motortelpā. Ražotāji iesaka pārtraukt uzlādi ja akumulatora temperatūra sasniedz 49c grādus. Auto ražotāji jau labu laiku izvieto akumulatorus bagāžniekā.

AGM akumulatori ir izturīgi pret dziļo izlādi. bet tos negatīvi iespaido pārlāde, Akumulators spēj nodrošināt 80% izlādi un ātrāk uzlādējas. AGM ir ļoti zema iekšējā pretestība, tāpēc tas spēj nodrošināt lielas strāvas. Plaši tiek pielietoti automašīnās ar Start-Stop sistēmu.

 

EFB - Enhanced Flooded Battery

Uzlabotas plūstamības akumulators. Šī tehnoloģija nodrošina elektrolīta cirkulāciju akumulatora iekšienē kas neļauj noslāņoties eletrolītam.

Viendabīgs elektrolīta blīvums uzlabo lādiņu darbību. Automašīnas inerces izmantošana nodrošina šis unikālās tehnoloģijas darbību.

Akumulatora plātnes tāpat ir izgatavotas no svina sakausējuma, tās ir biezākas kā SLI akumulatoram un ievietotas stikla šķiedras kabatās.

Stikla šķiedra aizsargā plātnes no sulfatizācijas kura rodas pie dziļas izlādes. EFB akumulatori nodrošina līdz 85 000 startēšanas reižu, bet

SLI tikai 30 000 reižu savā kalpošanas laikā. Start - Stop sistēmai ļoti svarīgs parametrs.

EFB akumulatori faktiski ir starpposms starp SLI un GEL, bet plusu ir daudz vairāk par abiem.

  • praktiski atjaunojas līdz 100% ietilpības pie dziļās izlādes, SLI zaudē 5% pie katras dziļās izlādes,

  • plātnes biezākas, iepakotas stikla sķiedrā un pasargātas no vibrācijām un sulfatizācijas,

  • darbaspēja no -50c līdz +60c grādiem,

  • 3x mazāk elektrolīta nodrošina uzlādi par 45% ātrāku uzlādi,

  • starta strāva uzlabojusies no 30 līdz 50%,

  • droši, nav jāapkalpo MF, var izmantot arī mājas jo elektrolīta iztvaikošanas praktiski nav,

  • laba cena salīdzīnot ar AGM, tikai apmēram par 30% dārgāki par SLI,

Šobrīd apmēram 70% jauno auto no konveijera nāk ar EFB akumulatoriem.

Akumulatoru tipi

bottom of page