top of page

    Izlādējies, tukšs auto  akumulators,  ko darīt?

Piestartēšana ar starta vadiem
TP mehanikis logo.png
Britax-Low-Profile-Lightbar-Amber-LED-15

Palīdzība  zvana attālumā ja izlādējies akumulators

Aukstā laikā izlādējies auto akumulators, situācija, kas ir gadījusies katram autovadītājam vismaz vienu reizi un šobrīt reti kurš gribēs Jums palīdzēt.

Jebkura piepīpēšana ir kaitīga jauno automašīnu elektronikai. Sprieguma kritumi var dārgi maksāt palīdzēt gribētājam.

Pie tam piepīpēt  auto no citas automašīnas vai akumulatora (tā to sauc tautas valodā) prasa arī zināšanas un pieredzi. Liela daļa jauno autovadītāju neprot to darīt pareizi. Labāk to uzticēt auto palīdzībai uz ceļa.

Auto iedarbināšana ar palīglīdzekļiem ir lietderīga tikai tajā gadījumā, ja jūs zināt, ka auto nupat ir izlādējies akumulators, vēl vakar, darbojās. Ja jūsu auto ir ilgi stāvējis, tad  piestartēšana (piepīpēšana) var arī nepalīdzēt, jo akumulators  ir par daudz izlādējies un bojāts.

Auto akumulators ir nederīgs, ja ir izlādējies zem 10,5V. šajā gadījumā pareizi ir uzlikt jaunu akumulatoru. Pārbaudīt voltus var ar parasto multi testeri.

Ja ir pieejama uzlādes ierīce tad noteikti vajadzētu tukšo akumulatoru uzlādēt līdz12,8V un tad pārbaudīt ar slodzes dakšu. Pēc pārbaudes atkārtoti veiciet uzlādi. Uzlādi veiciet tikai labi ventilējamās telpās jo uzlādes laikā izdalās sprādzienbīstams skābes un gaisa maisījums.

Kā pareizi lādēt akumulatoru var izlasīt šeit.

Tāpat pirms uzlades sākšanas neaizmirstiet atskrūvet apkopes korķīsus un parbaudīt elektrolīta līmeni.Ja līmenis ir par mazu tad jāpielej ir destilēts ūdens, nevis elektrolīts/skābe.

Ja Jusu automašīnai ir paredzēts dziļās izlādes AGM akumulators nekādā gadījumā nelieciet parasto, tas ilgi nekalpos jo AGM tiek uzladēts ar lielāku strāvu.

Ar ko atšķiras auto akumulatori var izlasīt sadaļā akumulatoru serviss.

 Auto palīdzība uz ceļa neiesaka vilkt striķī lai iedarbinātu auto. šāda rīcība var izraisīt ceļu satiksmes negadījumu vai radīt dārgus un nevajadzīgus bojājumus automašīnai.

Vieglās automašīnas piestartēšana (piepīpēšana) ar starta vadiem ja izlādējies auto akumulators Jums izmaksās Rīgā sākot no 25,00 eur.

Cena ir atkarīga no daudziem faktoriem (diennakts laiks, satiksmes intensitāte, attālums) tamdēļ izmaksas precizēsim pa tālruni 22118118.

Auto palīdzība uz ceļa piedāvā pakalpojumu auto akumulatora nomaiņa izbraucot uz Jums izdevīgu vietu un izdevīgā laikā.

bottom of page