top of page

    Nosēdies  auto  akumulators,  ko darīt?

Piestartēšana ar starta vadiem
TP mehanikis logo.png
Britax-Low-Profile-Lightbar-Amber-LED-15

Auto akumulatoru   serviss   zvana   attālumā

Aukstā laikā nosēdies akumulators, situācija, kas ir gadījusies gandrīz katram autovadītājam vismaz vienu reizi un šobrīt reti kurš gribēs Jums palīdzēt piepīpēt auto.

Šāda darbība ir kaitīga jauno automašīnu elektronikai. Sprieguma kritumi var dārgi maksāt palīdzēt gribētājam.

Bet visu pēc kārtas. Vispirms parbaudied spailes,klemmes jo tās parasti oksidējas un nav vienkārši kontakts.

Pie tam piestartēt auto no citas automašīnas vai piepīpēšana (tā to sauc tautas valodā) prasa arī zināšanas un pieredzi. Lielākā daļa jauno autovadītāju neprot to darīt pareizi. Labāk to uzticēt tehniskai palīdzībai.

Auto piepīpēšana ir lietderīga tikai tajā gadījumā, ja jūs zināt, ka auto nupat ir nosēdies akumulators, vēl, vakar, darbojās. Ja jūsu auto ir ilgi stāvējis, tad auto piestartēšana (piepīpēšana) var arī nepalīdzēt, jo akumulatora baterija ir par daudz nosēdusies un bojāta.

Auto akumulators ir nederīgs, ja tiek nosēdināts zem 10,5V. šajā gadījumā pareizi ir uzlikt jaunu akumulatoru. Pārbaudīt voltus var ar parasto multi testeri.

Ja ir pieejama uzlādes ierīce tad noteikti vajadzētu tukšo akumulatoru uzlādēt līdz 12V, precīzāk 12,72V un tad pārbaudīt ar slodzes dakšu. Pēc pārbaudes atkārtoti veiciet uzlādi. Uzlādi veiciet tikai labi ventilējamās telpās jo uzlādes laikā izdalās sprādzienbīstams skābes un gaisa maisījums.

Tāpat pirms uzlades sākšanas neaizmirstiet atskrūvet apkopes korķīsus un parbaudīt elektrolīta līmeni.Ja līmenis ir par mazu tad jāpielej ir destilēts ūdens, nevis elektrolīts/skābe.

Ja Jusu automašīnai ir paredzēts dziļās izlādes AGM akumulators nekādā gadījumā nelieciet parasto, tas ilgi nekalpos jo AGM tiek uzladēts ar lielāku strāvu.

 Auto palīdzība uz ceļa neiesaka vilkt striķī lai iedarbinātu auto. šāda rīcība var izraisīt ceļu satiksmes negadījumu vai radīt dārgus un nevajadzīgus bojājumus automašīnai.

Vieglās automašīnas piestartēšana (piepīpēšana) ar starta vadiem ja nosēdies akumulators Jums izmaksās Rīgā sākot no 25,00 eur.

Cena ir atkarīga no daudziem faktoriem (diennakts laiks, satiksmes intensitāte, attālums) tamdēļ izmaksas precizēsim pa tālruni 22118118.

Auto avārijas dienests piedāvā pakalpojumu auto akumulatora nomaiņa izbraucot uz Jums izdevīgu vietu un izdevīgā laikā.

bottom of page