top of page
  • TPautoevakuators

Autoevakuatora vēsture

Updated: Nov 11, 2019

Autoevakuators ir īpašs transportlīdzeklis, kas paredzēts transportlīdzekļu iekraušanai, izkraušanai un transportēšanai bojājuma, negadījuma un autovadītāja satiksmes noteikumu pārkāpumu gadījumā. Transportēšana tiek veikta, pilnībā vai daļēji iekraujot vai velkot transportlīdzekli. Aprīkots ar īpašu platformu un vinčām vai manipulatoru.Autoevakuatoru 1916. gadā izgudroja Ernests Holmss, Š., Chattanooga, Tenesī, garāžas darbinieks, kas iedvesmojās no redzētā kā seši vīri ar trosēm un vinču vilka iestigušu automašīnu no strauta. Uzlabojot redzēto konstrukciju, viņš sāka ražot to komerciāli. https://en.wikipedia.org/wiki/Tow_truckVairāk kā 100 gadu laikā kopš pastāv autoevakuators ir izveidojušies vairāki autoevakuatora tipi:

1. Autoevakuators ar bīdāmu platformu un vinču;

2. Autoevakuators ar rampām (ievelkamās slēpes automašīnu ielādei) un vinču;

3. Autoevakuatori ar celtņu manipulatoriem (ar celtņiem un hidrauliskiem manipulatoriem);

4. Autoevakuatori ar daļēju evakuētā transportlīdzekļa iekraušanu (ar speciālu pacelšanas aprīkojumu un stiprinājumiem).


Autoevakuators ar bīdāmu platformu un vinču.

Automašīnas uzkraušanas laikā bīdāmā platforma tiek izbīdīta un novietota vajadzīgā slīpumā. Automašīna tiek uzvilkta uz platformas ar troses un vinčas palīdzību. Šada tipa autoevakuatori ir ievērojami dārgāki par autoevakuatoru ar rampām.


Autoevakuators ar rampām un vinču.

Autoevakuatora patforma ir nekustīga, bet ar lūzumu un slīpumu. Lai uzkrautu automašīnu tiek izvilktas rampas, laipas, kas nodrošina vienmērīgu slīpumu. Automašīna tiek uzvilkta ar troses un vinčas palīdzību. Šāda tipa autoevakuatori ir neērti, ja jātransportē ''sēdinātas'' automašīnas.


Autoevakuators ar hidraulisko celtņa manipulātoru.

Automašīnu uz platformas novieto ar celtni. Uzkraujot automašīnu no ceļa malas platformas, autoevakuatoram ir priekšrocība salīdzinājumā ar celtņa manipulatoru, jo tam nav nepieciešama taisna virsma. Ja automašīna tiek uzkrauta ar celtni, tad autoevakuatoram jāatrodas uz cietas un taisnas virsmas, lai to paceltu bez bojājumiem.

Iespējams lētākais autoevakuators :)

Autoevakuators ar daļēju iekraušanu.

Šajā gadījumā transportlīdzeklis ir uzstādīts uz velkošā transportlīdzekļa platformas tikai ar vienu riteņu pāri. Šī transportēšanas metode ir mazāk droša, jo evakuējamais transporta līdzeklis var tikt papildus bojāts transportēšanas gaitā no citiem satiksmes dalībniekiem vai nekvalitatīva ceļa seguma dēļ. Ar daļēju iekraušanu tiek ražoti dažāda lieluma un celtspējas autoevakuatori. Vieglo automašīnu tipa autoevakuatori ir nepieciešami, ja evakuējamais transporta līdzeklis atrodas pazemes vai daudzstāvu stāvvietā, kur ir ierobežots griestu augstums. Šie autoevakuatori ir zemāki un daudz īsaki, kas atvieglo pārvietošanos ierobežotā telpā.

Kravas autoevakuatori ir paši sarežģītakie. Lai evakuētu lielgabarīta transporta līdzekļus ir nepieciešama atbilstoša tehnika un ierīces.

Ar daļēju uzkraušanu nav iespējams evakuēt transporta līdzekļus, kas ir pilnībā bojāti.


No augstāk minētā var secinat, ka nav universāla autoevakuatora. Katrai situācijai ir vajadzīga atbilstoša tehnika un aprīkojums. Ne velti ir teiciens - Kas der visam, tas neder nekam!

Ja Jums nepieciešams autoevakuators tad to var pasūtīt šeit!

64 views0 comments

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page