top of page
  • TPautoevakuators

Kā atskrūvēt riteni pēc riepu maiņas "labā" autoservisā?

Updated: Dec 13, 2019

Gandrīz visiem bagāžniekā ir domkrats un riteņu atslēga. Ar to tad arī vajadzētu varēt atskrūvēt riteņu skrūves.

Tā vajadzētu būt, bet tā var arī nebūt, jo....

Katrā autoservisā ir pneimatiskās triecienatslēgas kuras tiek lietotas lai atskrūvētu un pieskrūvētu skrūves. Triecienatslēgām ir ļoti liels spēks kuru jāmāk pareizi izmantot. Pievilkšanas spēku var regulēt bet ļoti bieži tas tiek aizmirsts. Ar lielu spēku skrūves atskrūvēja un ar tikpat lielu spēku pieskrūvēja. Idiots nevis meistars!

Un ko darīt saimniekam uz ielas ar tukšu riepu?

Ar parasto riteņu atslēgu atskrūvet ir diezgan nereāli bet mēģināsim.- nevajag griezt atslēgu ar patstāvīgu spēku, labāk to darīt rāvieniem,

- var mēģināt uzkāpt uz atslēgas ar kāju un palēkāt,

- var mēģināt sist ar akmeni pa riteņu atslēgu tā imitējot triecienatslēgu,

- jāmeklē caurule ar ko pagarināt atslēgu.


Šeit pastāv risks nolauzt skrūvi.

Ja ir izdevies daļu atskrūvēt bet kāda skrūve ietiepīgi neskrūvejas,tad vajag izskrūvētas skrūves pieskrūvēt atpakaļ. Tādā veidā tiks atslogota '"ietiepīgā'" skrūve. Vēl var ar akmeni,āmuru (ja tāds ir) pasist pa skrūves galviņu. Jāuzmanās lai nesabojātu skrūves seškanti.


Vieglajām automašīnām riteņu skrūves tiek paredzēts pieskrūvēt ar 100-120 nm spēku un to dara ar dinamometrisko atslēgu. Precīzs pievilkšanas spēks jāprecizē ražotāja instrukcijā.

Kas ir labāk pārvilkta skrūve vai vaļīgi pievilkta? Ne viens ne otrs. Pārvilkta skrūve var sabojāt vieglmetāla disku (var saplaisāt disks) vai partrūkt no liela spriegojuma. Nepieskrūvētas skrūves draud ar riteņa nokrišanu un avārijas situācijas radīšanu. Ja Jums neizdevās atskrūvēt skrūves tad auto palīdzību uz ceļa var pasūtīt šeit!

227 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page